Regulace teploty EGG - AstraNet.cz
AstraNet.cz

Dům a zahrada

Menu

MENU

KATALOG PRODUKTŮ

Regulace teploty EGG

regulace teploty

Jedna z mnoha výhod Big Green Egg je možná ovládání teploty, a to na stupeň přesně. Potřebujete zvýšit nebo snížit teplotu, nebo udržovat konstatní teplotu jak nejdéle to jen lze? Žádný problem! S možností ovládání teploty uvnitř EGG připravíte všechna jídla při správné teplotě vždy perfektně. Jak regulovat teplotu se dozvíte z videa nebo informací uvedených níže.

<<VIDEO

OVLÁDÁNÍ TEPLOTY: KOMBINACE LITINOVÉHO REGULAČNÍHO POKLOPU S DVOJÍ FUNKCÍ A VĚTRACÍCH DVÍŘEK

Zapálili jste Vaše Big Green Egg a zavřeli víko přiližně na 15 minut? Pokud ano, Vaše EGG se zahřálo na určitou teplotu. Velmi jednoduše nyní můžete snižovat, zvyšovat nebo udržovat potřebnou teplotu. Chce to trochu praxe, ale po pár vařeních na EGG už to budete mít v ruce.

Ovládání teploty EGG je založené na kombinaci nastavení litinového regulačního poklopu s dvojí funkcí a spodních větracích dvířek. Pomocí větracích dvířek můžete zhruba určit teplotní rozsah v EGG, zejména pak horní hranici (maximální teplotu). Litinový regulační poklop s dvojí funkcí následně pomáhá doladit teplotu téměř na stupeň přesně.

zapálení egg

 

regulace teploty egg

ZVEDÁNÍ, SNIŽOVÁNÍ A UDRŽOVÁNÍ TEPLOTY

Regulovat teplotu v EGG můžete jak za pomoci litinového regulačního poklopu s dvojí funkcí, tak větracích dvířek. Čím více vzduchu, tím více bude dřevěné uhlí hořet a tím vyšší bude teplota v EGG. A opačně, méně vzduchu, nižší teplota v EGG.

Potřebujete zvednout teplotu v EGG? Musíte tedy zvýšit proudění vzduchu v EGG. Otevřete regulační poklop tak, že se v horní části otvory rozšíří a dovnitř bude moci proudit více vzduchu. A/nebo otevřete spodní větrací dvířka.

Potřebujete snížit teplotu v EGG? Musíte naopak snížit proudění vzduchu v EGG. Zavřete horní část regulačního poklopu tak, že se otvory zmenší, a/nebo zavřete spodní větrací dvířka.

Potřebujete udržet danou teplotu v EGG? Zavřete litinový poklop s dvojí funkcí a ujistěte se, že ventily v horní části jsou úplně nebo částečně otevřené (záleží na teplotě, kterou potřebujete). Takto můžete držet v EGG stejnou teplotu po dlouhou dobu.

 

VLIV VÍKA NA TEPLOTU

Doporučujeme, abyste víko EGG v průběhu vaření nechávali co nejvíce zavřené. To optimalizuje cirkulaci vzduchu v EGG a zajistí dokonalé a rovnoměrné vaření ingrediencí. Správné proudění vzduchu navíc chrání těsnění na keramické základně a víku před spálením a ohořením.

Dále uzavřené víko napomáhá k udržení potřebné konstatní teploty v EGG. Nedělejte si starosti, že teplota v EGG podstatně klesne v případě, že čas od času otevřete víko. To způsobí, že se k dřevěnému uhlí dostane více kyslíku, čímž začne daleko intenzivněji hořet a okamžitě se tak vykompenzuje pokles teploty.

Berte prosím na vědomí, že z hlediska bezpečnosti je důležité vždy opatrně otevřít víko ve dvou fázích, zejména při velmi vysokých teplotách. Nejprve víko pootevřete asi na 5 cm, aby se studený vzduch mohl dostat do EGG a horký naopak ven. Teprve potom byste měli víko otevřít úplně. Tím se zabrání riziku opětovného vznícení.

regulace teplotyegg

 

regulace teploty egg

VLIV PŘÍSLUŠENSTVÍ NA TEPLOTU

Odstranění příslušenství z EGG, a zejména jeho umístění do EGG může ovlivnit teplotu. Tento efekt je ještě větší pokud je příslušenství vkládáno do EGG později. Týká se to zejména convEGGtoru a pečícího kamene, které v případě, že jsou studené a umístíte je to zahřátého EGG, způsobí mírný pokles teploty.

V případě potřeby můžete po vložení příslušenství nastavit proudění vzduchu pro zvýšení teploty. Jakmile EGG dosáhne správné teploty, příslušenství bude dostatečně zahřáté, abyste mohli začít vařit.

 

TEPLOTY A NASTAVENÍ

Teplota mezi 60°C – 150°C: Spodní větrací dvířka mírně pootevřete a ventily v horní části litinového regulačního poklopu s dvojí funkcí otevřete na 1/4.

Teplota mezi 150°C – 220°C: Spodní větrací dvířka mírně pootevřete a ventily v horní části litinového regulačního poklopu otevřete tak na 3/4.

Teplota mezi 200°C – 230°C: Spodní větrací dvířka pootevřete na 1/4 a ventily v horní části litinového regulačního poklopu otevřete úplně.

Teplota mezi 280°C – 350°C: Spodní větrací dvířka otevřete úplně a ventily v horní části litinového regulačního poklopu otevřete na půlku.

Kontakt

Tomáš Matýsek
+420 604 254 986

Hodnocení obchodu na Zboží.cz
TOPlist

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.